Najświeższe wiadomości

Tadeusz Nalepa zwyciężył w plebiscycie "100 lat bluesa" kwartalnika "Twój Blues" w kategoriach "Osobowość bluesowa XX wieku - Polska" i "Muzyk stulecia - Polska". Płytą stulecia w Polsce została "Blues" Breakout, a bluesem stulecia "Kiedy byłem małym chłopcem".

LUTY 2001

29.02 ukazały się pierwsze cztery płyty z serii reedycji Breakout - "Na drugim brzegu tęczy", "70a", "Blues" i "Żagiel ziemi". Płyty wydało wydawnictwo Yesterday. Wszystkie płyty w pięknych digipakach, odwzorowujących oryginalne okładki, pierwszy raz całkowicie wyprodukowanych w Polsce. Pozostałe sześć płyt wyjdzie na przełomie marca i kwietnia. W planach jest podobne wydanie płyty "Sen szaleńca" i "To mój blues", tej ostatniej tym razem też zgodnie z układem wydania analogowego, a więc jako 2CD album. W Polskich Nagraniach zaawansowane jest przygotowanie albumu Blackout zawierającego pierwszy LP i EP-ki zespołu.

12 płyt z dyskografii Tadeusza Nalepy jest już zarejestrowanych w bazie CDDB. Pozycji jest wprawdzie 13, ale jedna podwójnie, w dwóch wersjach pisowni tytułu ;-). Połowa z nich to płyty z okresu Breakout, pozostałe z okresu kariery solowej. Zarejestrowane są też płyty Blackout, ale niestety dotyczą zupełnie innego zespołu.

LUTY 2000

W tym roku zapowiedziana jest reedycja na CD wszystkich 10 albumów wydanych przez Breakout od powstania zespołu do jego rozwiązania w 1981 roku. To oznacza, że nigdy nie wznawiany "Żagiel ziemi" też ukaże się wreszcie na CD. Pierwsze cztery płyty mają się znaleźć w sklepach 29 lutego.

26 stycznia 2000, między godziną 19.15 a 20.00 Tadeusz Nalepa brał udział w audycji "Pół perfekcyjnej płyty" (prezentacja połowy płyty "Blues"), prowadzonej przez Marcina Cichońskiego na antenie Polskiego Radia Program Trzeci. 
Posłuchaj 

STYCZEŃ 2000

Autorzy serwisu poszukują do wglądu wydanych na CD przez Digiton albumów Blackout: "Blackout" i "Blackout (2)". Szczęśliwych posiadaczy prosimy o kontakt napisz@do.nas.pl.

Prosimy wszystkich o pomoc w redagowaniu tych stron. Jeśli gdziekolwiek zobaczysz/usłyszysz Tadeusza Nalepę, zobaczysz zapowiedź jego koncertu, masz brakujące nam materiały, napisz do nas. Adres j.w.
| Mapa serwisu |
| Jego blues | Dyskografia | Kalendarium | Aktualności | Wykaz utworów | Foto-kronika |