In English

Arthur Adams „Stomp The Floor”

opublikowano w dziale Wydawnictwa

Kto by pomyślał, że jedna z najciekawszych soulowo-bluesowych płyt ubiegłego roku będzie miała na okładce logo wytwórni specjalizującej się w West Coast bluesie? Rzeczywiście, „Stomp The Floor”, czyli wydany pod szyldem Delta Groove nowy album gitarzysty Arthura Adamsa przynosi sporo bluesa skąpanego w brzmieniach nowoczesnego, miejskiego soulu – takiego, który równie dobrze sprawdziłby się pewnie na parkiecie modnej nowojorskiej dyskoteki, co na antenie MTV. Żaden to jednak zarzut, wręcz przeciwnie, miło od czasu do czasu usłyszeć trochę innego bluesa.

Autorem bądź współautorem wszystkich dwunastu zebranych na krążku kompozycji jest Adams. On też, jako wokalista i gitarzysta, jest w centrum akcji. Instrumentalnie kojarzy się z B.B. Kingiem, bez dwóch zdań. Słychać to wyraźnie w powolnym, klasycznie bluesowym „Don’t Let The Door Hit You”, przechodzącym gładko w równie niespieszny, tyle że soulowy „I Know What You Mean”. Wysoki głos soulowego croonera sprawdza się u Adamsa zarówno w nastrojowych balladach pokroju „Callin’ Heaven” czy „Nature Of The Beast”, jak i w przebojowych „Thrive On Your Vibe”, „Stomp The Floor” i „So Sweet”.

Zresztą, cały longplay z wyjątkową łatwością wpada w ucho, stając się dobrą propozycją nie tylko dla wytrawnych melomanów, ale też dla przygodnych słuchaczy szukających czegoś miłego „do posłuchania”. Płyta na rozgrzewkę, gdy za oknem chłód.

Przemek Draheim

Opublikowano: 2010-01-03 19:30:59
Wydawca: Delta Groove Productions
Posłuchaj: www.deltagrooveproductions.com

© Blues.pl 2000-2019 | Code & design PMK Design