In English

Public Radio Blues?

opublikowano w dziale Polska

W piątek, 10 lipca o godzinie 22:00, w Programie Pierwszym Polskiego Radia, w audycji Zbigniewa Krajewskiego „Ludzie listy piszą – muzyczne portrety” o swoich fascynacjach muzycznych opowiadać będzie Sławek Wierzcholski.

Wcześniej – w środę 8 lipca o godzinie 19:05 – na antenie Polskiego Radia Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy, Przemek Draheim poświęci cały odcinek programu „Muzyka źródeł” twórczości i muzyce Otisa Clay’a, który 11 lipca wystąpi w Olsztynie w ramach Olsztyńskich Nocy Bluesowych.

W czwartki o godzinie 22:00, na antenie radiowej Trójki możecie znów słuchać „Bielszego Odcienia Bluesa” Jana Chojnackiego, zaś w każdą niedzielę o godzinie 16:00, na antenie Polskiego Radia Rzeszów, spotkać się możecie z Victorem Czurą prowadzącym audycję „Blues Attack”.

Bluesa i muzyki z nim związanej coraz więcej w Polskim Radiu i to bardzo cieszy, choć niepokojem napawają ostatnie medialne doniesienia dotyczące rządowych planów finansowania mediów publicznych, w tym Polskiego Radia. Oby decyzje polityków nie pogorszyły dostatecznie trudnej sytuacji publicznego nadawcy. Wtedy bowiem hasło „Public Radio Blues” nabierze gorzkiego, bo dosłownego wyrazu.

Opublikowano: 2009-07-07 10:48:54
Źródło: Blues.pl

Ostatnio opublikowane w dziale
© Blues.pl 2000-2019 | Code & design PMK Design