In English

Zbliża się Polski Dzień Bluesa

opublikowano w dziale Polska

Już po raz piąty w dniu urodzin B.B. Kinga, to jest 16 września, obchodzić będziemy Polski Dzień Bluesa. Podobnie jak w latach ubiegłych, wokół tej daty odbywać się będzie wiele koncertów i wydarzeń z bluesem związanych. Cztery z nich, realizowane przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zasługują na szczególną uwagę:

  • Blues Made in Poland 2009 – płyta promocyjna, przedstawiająca utwory z albumów bluesowych wydanych w Polsce w roku 2009. W założeniu jest to pierwsza płyta z serii, która wydawana będzie co rok, w ramach promocji polskich wykonawców z kręgu bluesa.
  • Album „Twarze Polskiego Bluesa” – pamiątkowe wydawnictwo przedstawiające sylwetki polskich wykonawców.
  • Koncert w radiowej Trójce – 16 września w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce odbędzie się transmitowany na żywo koncert, „W hołdzie Tadeuszowi Nalepie”. Wykonawcy młodego pokolenia zaprezentują interpretacje utworów Ojca Polskiego Bluesa. Z tej okazji siły połączą zespół J.J. Band, Karolina Cygonek, Krzysiek Gorczak i Sebastian Kozłowski z zespołu Devil Blues, Maciek Lipina z grupy Ścigani oraz Bartek Szopiński z Boogie Boys.
  • Koncert główny Polskiego Dnia Bluesa – 19 września w warszawskim Klubie Hybrydy odbędzie koncert finałowy obchodów Dnia Bluesa. Na scenie pojawią się zespoły Crossroads, Szulerzy oraz Bogdan Szweda & Easy Rider.

Opublikowano: 2010-08-22 17:13:17
Źródło: www.dzienbluesa.pl

Ostatnio opublikowane w dziale
© Blues.pl 2000-2019 | Code & design PMK Design