In English

Lil’ Ed przed Rawą

opublikowano w dziale Polska

8 października w Spodku w Katowicach, jako jedna z gwiazd Rawa Blues Festival, zagra Lil′ Ed Williams (fot. strona domowa festiwalu) wraz z zespołem The Blues Imperials. Trzydziesta pierwsza edycja imprezy upłynie pod znakiem jedynego w Europie jubileuszowego koncertu z okazji 40-lecia legendarnej amerykańskiej wytwórni płytowej Alligator Records.

Rozemocjonowani festiwalem są nie tylko fani, ale i sami artyści, którzy wystąpią w Polsce. Potwierdzenie tego możecie znaleźć we fragmentach wywiadu, jaki przeprowadzili z Lil′ Edem organizatorzy Rawy. Gitarzysta przyjeżdża do Polski po raz pierwszy, jednak jak sam przyznaje nie jest to jego pierwsza styczność z Polakami. W Chicago, gdzie się urodził, muzyk ma wielu fanów wywodzących się właśnie ze środowisk polonijnych.

Jak dowiadujemy się z wywiadu Lil′ Ed nie może się doczekać przyjazdu do Polski i występu na Rawie Blues: „Wiem, że jest to jedna z najstarszych bluesowych imprez w Europie. Tym samym jest to bardzo ekscytujące stać się częścią festiwalu o tak długiej tradycji i świetnej opinii”. Lil′ Ed wystąpi jako jedna z czterech gwiazd jubileuszu 40-lecia Alligator Records.

Na pewno zadowoleni  z koncertu Amerykanina będą bluesfani pamiętający muzyczne poczynania J.B. Hutto. W swoim repertuarze Lil′ Ed przewiduje zagranie kilku kawałków swojego mentora: „J.B. był moją wielką inspiracją”. Również zadowolony wydaje się być z faktu grania na jednym festiwalu z C.J. Chenierem: „Jest świetnym facetem. Koncertowaliśmy już razem i mamy za sobą kilka wspólnych jamów”. Bluesowy wieczór w Spodku może się więc okazać naprawdę gorący.

Opublikowano: 2011-09-06 14:50:31
Źródło: www.rawablues.com

Ostatnio opublikowane w dziale
© Blues.pl 2000-2019 | Code & design PMK Design